Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da v vrtec ni potrebno več oddajati Izjave staršev pred vstopom v vrtec ob sproščanju ukrepov za zajezitev širjenja COVID-19.

Ker epidemija še vedno traja vas naprošamo, da v vrtec še naprej pošiljate le zdrave otroke in pri tem upoštevate Smernice za VKLJUČITEV OTROKA V VRTEC/ŠOLO PO PREBOLELI NALEZLJIVI BOLEZNI ALI OKUŽBI. V kolikor bo otrok odsoten zaradi katerekoli bolezni, javite strokovni delavki oz. vodstvu vrtca. V primeru, da otrok zboli za nalezljivo boleznijo, je toliko bolj pomembno, da starši čim hitreje o tem obvestite vrtec, da se lahko pravočasno ukrepa.

V pomladnem času sta pri otrocih zaradi temperaturnih sprememb večkrat prisotna izcedek iz nosu in kašelj, ki sta tudi simptoma okužbe s koronavirusom. Že vam staršem, kaj šele strokovnim delavkam, je v trenutnih razmerah težko presoditi ali vaš otrok, ki kiha, smrka… spada v vrtec ali ne, zato vas prosimo, da se ob kakršnih koli dvomih posvetujete s pediatrom, ki vam bo podal nadaljnja navodila. V primeru, da tega ne boste upoštevali in bomo smatrali, da gre pri otroku za možnost širjenja nalezljive bolezni, imamo pravico otroka zavrniti ter s tem zaščititi zdravje ostalih otrok v skupini.

Prosimo vas, da še naprej upoštevate higienska priporočila (razkuževanje rok in obuval pri vstopu v vrtec, pravilna uporaba maske, ohranjanje primerne razdalje) in se držite Protokola za prihajanje in odhajanje otrok in odraslih v vrtec in iz vrtca.

Vsem staršem se zahvaljujemo za strpnost in sodelovanje, kajti le z doslednim spoštovanjem preventivnih ukrepov bomo preprečili možnost okužbe ter na tak način zaščitili naše in vaše otroke, vse zaposlene in tudi sebe.

Hvala za razumevanje

Nika Urh, OPZHR