OBVESTILO GLEDE KORONAVIRUSA

V VVE Medo smo seznanjeni z usmeritvami glede koronavirusa (COVID-19), ki jih je izdalo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Obveščamo vas, da smo sprejeli vse preventivne in specifične ukrepe, ki jih je priporočil Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ). V vrtcu smo pripravili tudi Načrt zagotavljanja kontinuirnega dela v času koronavirusa in pripravili ukrepe v primeru izbruha virusa.

Ker se razmere in ukrepi za zajezitev virusa hitro spreminjajo, vam svetujemo, da redno spremljate spletno stran NIJZ: https://www.nijz.si/.

Priporočila za preprečevanje okužb dihal in drugih podobnih obolenj v vrtcih in šolah (priloga).

Vodstvo VVE Medo

Zdravstveno varstvo in higiena

Izvajanje zdravstveno higienskega režima v VVE Medo poteka v skladu z veljavnimi zakoni, pravilniki, navodili in priporočili strokovnih ustanov ter navodili, dogovori in sklepi, pripravljenimi za interno uporabo.

V vrtcu redno spremljamo zdravstveno stanje otrok, o tem sproti obveščamo starše, se po potrebi obračamo po nasvete in druge strokovne informacije na Nacionalni inštitut za javno zdravje ter druge strokovne inštitucije. Vodimo evidenco pojavljanja nalezljivih bolezni in izvajamo ukrepe za njihovo preprečevanje. V prehodnem jesenskem času in pozimi veliko pozornost posvečamo preprečevanju kapljičnih infekcij, v poletnih mesecih pa večjo skrb namenjamo preprečevanju črevesnih nalezljivih bolezni in varovanju pred soncem. V vrtcu spodbujamo čim več gibanja na svežem zraku tudi v zimskih dneh, starše pa ob tem še dodatno opozorimo na letnemu času primerno obleko in obutev. Posebno skrb namenjamo tudi higieni pri previjanju otrok, ravnanju z umazanim perilom in umivanju rok otrok ter strokovnega osebja.

Redno se bo spremljalo sanitarno-tehnično in sanitarno-higiensko vzdrževanje objektov ter po potrebi organiziralo dezinfekcijo, dezinsekcijo ali deratizacijo posameznih prostorov ali celotnih objektov. Izvajali bomo tudi individualna svetovanja in po potrebi izobraževalna srečanja za zaposlene.

Z rednim spremljanjem delovanja objekta bomo minimalne standarde dopolnjevali in izboljševali, glede na najnovejša dognanja in materialne pogoje. Sproti bomo odpravljali nepravilnosti in pomanjkljivosti z namenom omogočati čim boljše počutje, zdravje in razvoj naših varovancev. Tudi z zagotavljanjem dobrih delovnih pogojev bomo ustvarjali pozitivno delovno klimo in dobre medsebojne odnose.

Organizatorka prehrane in vodja ZHR: Nika Urh

Koledar