Spoštovani starši/skrbniki!

Umetnost otroku omogoča razvijanje in udejanjanje ustvarjalnih potencialov, ki se kažejo v otrokovem igrivem raziskovanju in spoznavanju sveta okoli sebe. Otrok v umetnosti ustvarja, izumlja, odkriva, si zamišlja in oblikuje sliko, pesem, igro, ples, predmet … Na tak način pridobiva občutek za umetniški red in lepoto ter napreduje. Pri tem nastajajo dela, ki so izraz svobode, neposrednosti, drugačnosti, izvirnosti, različnega estetskega doživljanja.

Z umetnostjo se otrok izraža in komunicira, s čimer razvija svojo sposobnost uporabljanja simbolov, ko v risbi, plesu, glasbi ustvari nekaj, kar predstavlja nekaj drugega. Izkušnje na področju umetnosti so zaradi celovitosti doživljanja in ustvarjanja pomemben dejavnik uravnoteženega otrokovega razvoja in duševnega zdravja.

(vir: Kurikulum za vrtce)

Za vas smo pripravili nekaj nalog in povezav katere bomo sproti dopolnjevali!

Glasba – učenje pesmic in ples

Dramatizacija